Porady, Świat

Gdzie nie wjedziesz mając pieczątkę z
Izraela w paszporcie.

izrael paszport pieczatka

Mając w paszporcie pieczątkę z Izraela nie odwiedzisz niektórych państw arabskich. Dowiedz się, gdzie Cię nie wpuszczą, gdzie wjedziesz bez problemu a, w których krajach możesz spodziewać się dodatkowych pytań przy odprawie paszportowej.

Niektórych państw nie odwiedzisz.

Jeśli na którejś ze stron twojego paszportu widnieje pieczątka z Izraela nie wjedziesz do takich państw arabskich jak: Kuwejt, Liban, Jemen, Libia, SyriaArabia Saudyjska, Sudan. Taka sama sytuacja jest w Iranie. Jeśli pogranicznicy ją znajdą, po prostu Cię nie wpuszczą. Udało ci się przejechać granicę Izraela bez pieczątki w paszporcie? Jeśli tak, musisz pamiętać, że czasami podstawą do odmówienia wjazdu na teren wspomnianych krajów może być, na przykład stempel Egipski. Jakim cudem? Podczas przekraczania lądowego przejścia granicznego z Izraelem (np.: Taba) przybijany jest wyjazd z kraju. Średnio rozgarnięty pogranicznik zrozumie, że celem był Izrael. Problemy mogą mieć również osoby przekraczające granicę Jordańsko-Syryjską, jeśli z paszportu nie wynika, w jaki sposób przybyli do Jordanii.

Tutaj możesz jechać śmiało.

Turcja, Tunezja, Maroko, Jordania i Egipt nie powinny robić żadnych problemów, nie robią ich nawet posiadaczom paszportu Izraelskiego. Natomiast Algieria, Pakistan, Somalia (prawda, że popularny kierunek ;)), Bangladesz, Malezja nie wpuszczają obywateli Izraela, nie odmawiając jednak wstępu innym na podstawie samej izraelskiej pieczątki. Odwiedzając drugą grupę krajów możesz być poproszony o odpowiedź na dodatkowe pytania dotyczące np.: pobytu w Izraelu.

Planujesz podróż?

Planując podróż w ten rejon Świata upewnij się, że przepisy się nie zmieniły (informacje, które podałem są aktualne –postaram się trzymać rękę na pulsie i dać znać jak tylko coś się zmieni). Jeśli jedziesz do kraju, gdzie nie wpuszczają za izraelską pieczątkę, będziesz musiał wyrobić nowy dokument. Pamiętaj, że lepiej zapłacić trochę złotówek za nowy paszport (nawet, jeśli wydawało Ci się, że przed dotychczasowym jest świetlana przyszłość) niż w ostatniej chwili zmieniać cel podróży lub nawet rezygnować.

Zobacz jeszcze:

 • pahlawi 22 września 2009 w 15:07

  Iran to nie kraj arabski 🙂

 • Tomek 22 września 2009 w 17:02

  @pahlawi
  Oczywiście masz rację, w Iranie Arabowie stanowią tylko 3% ludności. Nie ma więc siły, żeby nazywać go krajem arabskim. Dziękuję za zwrócenie uwagi, już poprawiam 🙂

 • mateusz 23 września 2009 w 3:28

  a kto by chciał Izrael odwiedzac, tych mordercow

 • Agata 27 września 2009 w 19:13

  Jakich morderców???
  Proponuję Mateuszu wybrać się do Izraela i na własne oczy zobaczyć, że TAK JAK WSZĘDZIE są ci normalni i ci co broją!!! Byłam tam i będę bronić Izael!!! Swoją drogą bardzo interesujący i niezykle bezpieczny kraj (wszechobecne wojsko).

 • Tomek 30 września 2009 w 9:31

  Widzicie tak to już jest, że często wielka polityka w małym stopniu interesuje zwykłych ludzi. Którzy, w większości woleliby pewno żyć w przyjaźni. Robić interesy i wspólnie koegzystować.

 • gorgon 1 października 2009 w 8:35

  @Agata
  No nie powiedziałbym o Izraelu, że jest „niezwykle bezpieczny” w jakim innym kraju może spaść Ci rakieta na głowę albo ktoś wysadzić się w autobusie?

 • Lawenda 13 lutego 2010 w 14:17

  a ja bym jednak nie była taka skora do obrony Izraela. Większość społeczeństwa popiera jednak działania zbrojne Izraela oraz fakt okupacji samym życiem na tym terenie.
  Tylko nieliczne jednostki odmawiają służby wojskowej lub organizują się w grupy wsparcia dla Palestyńczyków czy przeciwników okupacji.
  Dziwię się, że po pobycie w Izraelu kogoś uderzyło to jak bardzo Izraelczycy chcą żyć normalnie, bo mnie Z kolei uderzyło to na jaką skalę odbywa się tam ludobójstwo..
  nie można udawać, że Izrael to normalny kraj.. to kraj, który w nieludzki sposób dokonuje pogromu Palestyńczyków (przyglądnijcie się chociażby wydarzeniom ze Strefy Gazy z przełomu grudnia i stycznia 2008/2009, w trakcie operacji „płynny ołów” zginęło 1400 Palestyńczyków, z czego ponad połowa to kobiety i dzieci.. Izrael użył broni chemicznej, bombardował szpitale, karetki, strzelał do lekarzy, zbombardował budynek ONZtu, w którym mieściły się zapasy żywności i leków dla całej Strefy, łamał wszelkie konwencje międzynarodowe- oczywiście jest teraz nie do ruszenia mając takich sojuszników jak USA i niestety Polska, która na zgromadzeniu ogólnym ONZtu zgłosiła weto wobec propozycji pociągnięcia do odpowiedzialności izraelskich zbrodniarzy wojennych..)
  Większość obywateli Izraela ma podwójne obywatelstwo, często są to osoby, które mają drugi dom np w USA czy gdzieś w Europie, nie muszą mieszkać akurat tam. A mieszkając i nie robiąc nic aby sprzeciwić się okupacji popierają ją. Nie mówiąc już o Żydach, którym państwo płaci za to aby wyrzucali palestyńskie rodziny z domów i zamieszkiwali je..
  wg mnie to to zbrodnia na niewyobrażalną skalę, Izrael nie zasługuje na to aby wypowiadać jego nazwy.. w Libanie nie do pomyślenia jest użycie innej nazwy na ten region jak tylko Okupowana Palestyna. Niestety to władze Izraela doprowadziły do tego, że pokojowa koegzystencja jest niemożliwa..

 • Franek 17 lutego 2010 w 22:19

  Po co jechać do Izraela? Żeby zobaczyć Jerozolimę i Betlejem.

 • Lubi czytać 5 lipca 2010 w 3:00

  @Lawenda
  Przecież ta ‚okupowana Palestyna’ była pierwotnie żydowska – trzeba ukarać Włochów za okupację Izraela w pierwszym tysiącleciu i zburzenie świątyni, gwoli ścisłości.

 • adam 25 listopada 2010 w 17:40

  Izrael jest super.To cudowny kraj.Pełen zabytkow i bardzo milych ludzi i do tego jeszcze w miare tani.

 • Aaron 7 kwietnia 2011 w 22:57

  Zapewniam Was że z ich podejściem to tylko kwestia czasu aż nastąpi drugi holokaust… a pracują na niego bardzo ciężko już od wielu lat