11

Twój lot w kosmos bliżej niż myslisz!

samolot ładnyKto z Nas nie chciałby, chociaż ułamka z unikalnych doświadczeń, jakie były i nadal są zarezerwowane dla astronautów? Oglądać Ziemię z perspektywy dostępnej dotąd tylko dla wybrańców. Wyprawa w kosmos bez wcześniejszych długotrwałych treningów i poświęcenia większej części życia na karierę w lotnictwie? Myślisz: nie możliwe, a jednak…

Z wizjonerami w kosmos.

Virgin Galactic – zapamiętajcie dobrze tą nazwę. O tej wyjątkowej firmie jest już głośno od jakiegoś czasu. Gwarantuję, niebawem będzie jeszcze głośniej. W jakiej branży działa Virgin Galactic? Zajmuje się lotami. W błędzie jest jednak ktoś, kto myśli, że to zwykłe linie lotnicze. Którzy  ze znanych Wam przewoźników powietrznych oferują loty w kosmos? …no właśnie :)

Ewa i Gwiezdny okręt

VMS Eve – tak nazywa się samolot, który na odpowiednią wysokość wyniesie (na wysokość około 50, 000 stóp) kolejną maszynę, czyli Space Ship 2 (Gwiezdny okręt 2). Na pokładzie tej drugiej konstrukcji możliwy będzie lot na wysokość około 110 km nad ziemię. Sześciu kosmicznych turystów będzie miało wyjątkową okazję doświadczyć stanu nieważkości i spojrzeć na ziemię z kosmosu. Podobno taki widok potrafi zmienić całe późniejsze życie!

ewa

W stronę gwiazd, kiedy i gdzie?

Pierwsze komercyjne loty zaplanowano na rok 2010. Prawdopodobne jest, że termin może się przesunąć, mamy przecież do czynienia z czymś pionierskim. Chociaż z drugie strony wciąż napływają informacje o postępach i kolejnych udanych testach. Nie tak dawno właściciel pierwszych kosmicznych linii lotniczych odbył udany lot na pokładzie VMS Eve. Do końca 2009 roku ma zostać przetestowany duet dwóch maszyn. Trwa również budowa pasu startowego w pierwszym kosmicznym porcie lotniczym – Space Port America stan Nowy Meksyk, USA. Terminal już stoi.

port

Sprawy bardziej przyziemne, czyli cena.

Niestety, teraz mniej miła część całego przedsięwzięcia: cena. Na chwilę obecną za przyjemność podziwiania Ziemi z kosmosu trzeba wysupłać z kieszeni skromne 200 tysięcy dolarów. Jest drogo, ale to i tak dziesięć razy taniej niż jedyny konkurent na rynku – Space Adventures, (chociaż akurat oni oferują więcej). Według danych z początku 2008 ponad 200 osób już kupiło bilet w kosmos. Kolejne 85 tysięcy klientów wyraziło chęć na wyprawę. Miejmy nadzieję, że wkrótce ceny biletów spadną 😉

Znajdujące się w: Książki i inne
Dziękujemy za wnikliwe przeczytanie wpisu! Jeśli chcesz mieć dostęp do dodatkowych treści, ciekawych zdjęć i konkursów polub nas na facebook'u. Kliknij "lubię to":

Recent Posts

11 Odpowiedzi to "Twój lot w kosmos bliżej niż myslisz!"

 1. Ewa pisze:

  Zaczynam odkładać kasę 😀

 2. Paweł pisze:

  Ewo ja już od dawna odkładam, mam prawie 29 lat i chętnie zabrałbym Ciebie na taki lot w kosmos, jeżeli jest to Twoje MARZENIE, zobaczyć jacy mali jesteśmy na tej ziemi, a jaki wszechświat jest wielki i nieskończony!!! Pozdrawiam!!! Paweł

 3. Ula pisze:

  Ciekawe czy za mojego życia dojdzie do tego, że tanie linie będą latać w kosmos ;))).

 4. manaro pisze:

  Wakacje na księżycu? Moze za jakiś czas będa takie oferty w biurach podróży :)

 5. Marcin pisze:

  Ciekawa jest ta sprawa z tymi lotami na księżyc. Przyznam, że nie wiedziałem, że ceny są nawet niskie. Kiedyś płacono 2 miliony dolarów. Dziś to „skromne” 200 tysięcy.

 6. W2L pisze:

  bliżej … ale nadal za daleko :)

 7. Marcin pisze:

  Podobno ten stan nieważkości jest trochę za krótki, ale może jest wart tych 200 000$

 8. farmerama pisze:

  jak człowiek wyladował na księżycu społeczeństwo unało, że jest większe prawdopodobieństwo niedługich wycieczek na księżyc, niż telefonii komórkowej. jak wyszło, wiadomo. ale szczerze powiedziawszy podróż na księżyc jakoś mi się nie kojarzy z wakacjami :)

 9. cwirek pisze:

  Nie mogę się doczekać.Zamiast do Ameryki będzie się latało na Marsa.Zapowiada się ciekawie.Szkoda tylko, że jak kolega napisał, nie musi być tak kolorowo.Na początku i tak tylko szlachta będzie latała, a to i tak nie tak od razu. Przy okazji zapraszam na mojego bloga również o podróżach. Niestety nie takich odległych.

 10. podróże pisze:

  Sądzę, że za mojego życia będę w kosmosie. Za kilkadziesiąt lat będzie to o wiele tańsze a i ja będę mieć więcej oszczędności.

 11. Europcar pisze:

  Tak, Branson działa w kierunku stworzenia tego projektu. Straciłam teraz kontakt czy już poleciały pierwsze grupy, ale wiem jedno: ma to przyszłość i sens. jest ważne choćby z punktu widzenia przyszłości świata, dbania o ekosystem. Z góry lepiej widach, z dystansu lepiej widać jak krucha i zjednoczona jest nasza Ziemia.

© 2018 Wycieczki, podróże, outdoor – blog podróżniczy.. Wszystkie prawa zastrzeżone. XHTML / CSS Valid.
Zaprojektowane za ciężkie pieniądze przez Theme Junkie.