Porady, Świat

Ladakh, Kaszmir, Manali – polecam dobry przewodnik.

Rozglądasz się za dobrym przewodnikiem po północnych Indiach? Interesuje Cię Ladakh, Kaszmir, region Manali? Zobacz, co polecamy!

Dzisiejszy wpis będzie mocno niszowy. Stwierdziłem jednak, że komuś może się taka informacja przydać.

Szukasz dobrego przewodnika po Ladakhu?

Już nie musisz! Będąc w Leh (stolica Ladakhu) doszedłem do wniosku, że przydałaby się jakaś pamiątka bardziej praktyczna niż buddyjska kadzielnica. Szybki wypad do księgarni i stałem się posiadaczem całkiem fajnego przewodnika po tamtych rejonach. Jego tytuł to: „Ladakh, Kashmir, Manali – The Essential Guide” wydany przez Milestone Books w cyklu “Milestone Himalayan Series”.

Moje wydanie przewodnika (jest już nowsze). W środku znalazłem bilety do buddyjskich świątyń (nie wszędzie trzeba płacić za wejście).

Moje wydanie przewodnika (jest już nowsze). W środku znalazłem stare bilety do buddyjskich świątyń (nie wszędzie trzeba płacić za wejście).

Dobrze wydany i pomocny.

Przewodnik jest całkiem nieźle wydany. Dobry papier, dużo zdjęć, historia regionu i przydatne informacje (czasem bardzo praktyczne). Znajdziecie w nim praktycznie wszystko, co potrzeba, aby zaplanować swoją wyprawę po Ladakhu. Dowiecie się między innymi:

 • Jak dotrzeć do Ladakhu? Jeżeli zdecydujecie się na samochód to od razu są informacje, co zobaczyć po drodze.
 • Gdzie spać w Leh, co zjeść, jakie zabytki zobaczyć?
 • Gdzie są buddyjskie klasztory, które warto odwiedzić? Nie jest to sucha lista miejsc. Każde jest opisane. To samo dotyczy buddyjskich rytuałów i wiary. Ten rozdział przypadł mi wyjątkowo do gustu.
 • Jak dotrzeć do jezior: Pangong i Tso-Moriri.
 • O tym, że warto jechać do doliny Nubry.
 • Jak zorganizować trekking w Ladakhu?
 • Jak fascynująca potrafi być buddyjska kultura i historia ludzi zamieszkujących Ladakh?

  Cały spis treści nowego wydania przewodnika.

  Cały spis treści nowego wydania przewodnika.

Jak zamówić przewodnik?

Tutaj niestety pojawiają się małe problemy. W Polsce książka jest niedostępna. Należy skontaktować się z wydawnictwem i zakupić wysyłkowo. Na stronie są również dostępne inne przewodniki i mapy. Warto się zastanowić nad większymi zakupami.

Linki:

Wydawnictwo Milestone Books – przewodnik po Ladakhu.

Sklep internetowy.

Jeśli myślicie o wyprawie do Ladakhu to warto kupić ten przewodnik!

Zobacz jeszcze: