Książki i inne

J. Pałkiewicz, A. Kapłanek: „Eldorado Polowanie na legendę” Rewelacja!

Największy (co nie znaczy najpopularniejszy) współczesny polski eksplorator i podróżnik wyruszył na poszukiwanie legendarnego paititi. Znanego również, jako eldorado. Co z tego wynikło możecie przeczytać w książce: „Eldorado Polowanie na legendę”.

Jacek Palkiewicz, Andrzej Kapłanek "Eldorado polowanie na legendę"

Jacek Palkiewicz, Andrzej Kapłanek "Eldorado polowanie na legendę"

Legenda wciąż żywa.

Legendarne Eldorado rozpalało umysły wielu. Marzący o niebotycznym bogactwie i wiecznej sławie wyruszali w najniebezpieczniejsze rejony dżungli amazońskiej. Każda dotychczasowa próba kończyła sie fiaskiem. Większość śmiałków zamiast chwały znalazła śmierć a ich doczesne szczątki na zawsze pochłonęło zielone piekło. Większej zachęty Pałkiewicz nie potrzebował, no może światowy rozgłos i wieczna pamięć o odkrywcy też grały swoją rolę ;).

Na początku trochę sceptycznie podchodziłem do tej publikacji. No, bo jak można pisać na ponad 300 stronach o samej dżungli. Zachęcony inną książką Pałkiewicza „Pasja Życia” w końcu ją kupiłem. Wiecie co: nie żałuję ani złotówki (zapłaciłem ich około 40).

Fascynująca podróż.

Zielonego piekła jest tam wystarczająco dużo, ale co ważniejsze oprócz niego poznajemy Peru. Kulturę jego mieszkańców, zarówno współczesnych, jak i tych żyjących przed wiekami. Towarzyszymy dwóm autorom (do Pałkiewicza dołącza w Andrzej Kapłanek) przez ich fascynującą podróż po pradawnej ziemi Inków. Ich opowieść porywa czytelnika od pierwszych stron książki – jest po prostu niesamowita!

Tytułem podsumowania.

Czy warto ją kupić? Oczywiście! Jeśli do tej pory Was nie zachęciłem to na koniec dodam, że niektórzy znajomi przeczytali to kilka razy. Naprawdę warto.

Miłej lektury!

Jest to pierwszy wpis z naszego cyklu artykułów: „wtorki z książką podróżniczą”. Co tydzień będziemy pisać o wybranej przez nas książce. Warto zaglądać do nas regularnie. Jeżeli przegapiliście jakiś wpis to zapraszamy tutaj: „wtorki z książką podróżniczą”.

Zapraszam do komentowania! Co uważacie o tej książce?

 

Zobacz jeszcze: