Porady, Świat

Wiza do Tajlandii zniesiona (2011).

Dobra informacja dla Polaków udających się na wakacje do Królestwa Tajlandii: wiza nie jest już Wam potrzebna!

Od sierpnia Tajlandia bez wizy.

Od 11 sierpnia 2011 roku Polacy nie potrzebują wizy do Tajlandii. Oczywiście, przepis dotyczy jedynie wizyty w celach turystycznych. Niewątpliwie jest to duże ułatwienie dla tysięcy ludzi spędzających wakacje w „Muang  Thai”.

Samolotem i lądem.

Jeżeli do Tajlandii docieramy drogą lotniczą bez wizy możemy na jej terenie przebywać do 30 dni. Natomiast wjazd przez przejścia lądowe upoważnia nas do pobytu nie dłuższego niż 15 dni.

Uwaga na paszport i pracę.

Paszport naturalnie trzeba ze sobą mieć. Koniecznie musi być ważny jeszcze minimum 6 miesięcy. Czas ważności paszportu liczy się od daty planowanego wyjazdu z Tajlandii. Absolutnie nie można ryzykować – straż graniczna bardzo serio podchodzi do tego przepisu i często żadnych szans na warunkowy wjazd do kraju nie ma.

Zwolnienie z obowiązku wizowego dotyczy jedynie celów turystycznych. Na terenie Królestwa Tajlandii bez stosownych zezwoleń nie można wykonywać pracy zarobkowej. Grożą za to poważne nieprzyjemności, z deportacją włącznie. Znane są również przypadki orzekania kary więzienia za nielegalną pracę.

 

Zobacz jeszcze:

  • grom 16 września 2011 w 12:37

    Fajnie! Zawsze to trochę mniej formalności i parę groszy się w kieszeni ostanie, w sam raz na jakieś Phat Thai zaraz po przylocie 😉