1

Gomorra upiorny przewodnik po Neapolu i okolicach.

Gomorra napisana przez Roberta Saviano to książka głośna i powszechnie znana. Po jej wydaniu autor musi się ukrywać a jego dalsze życie w dużej mierze jest uzależnione od tego jak dobrą ochronę zapewnia mu policja.

Robert Saviano Gommora

Robert Saviano Gommora

Co takiego napisał Saviano, że grozi mu śmierć?

W Gomorrze czytelnik na tacy ma podane studium neapolitańskiej mafii. Saviano opisuje szczegółowo mechanizmy przestępstw na ogromną skalę i sposoby legalizacji zysków z nich pochodzących. Z nazwiskami bossów i skorumpowanych urzędników państwowych włącznie. Wyciąga na światło dzienne rzeczy, o których włosi bali się do tej pory mówić. Jak łatwo się domyślić komuś się to nie spodobało.

Co ta książka robi na blogu podróżniczym?

Uważam, że warto przed odwiedzeniem Neapolu przeczytać Gomorrę. Nie znajdziecie tam informacji, co zobaczyć ani jak spędzić czas, ale miasto to nie tylko zabytki. Jadąc na południe Włoch warto znać historię ludzi tam mieszkających i ich walkę przeciw wszechobecnej mafii. Rzeczy, o których pisze Saviano nigdy nie znajdziecie w przewodnikach. Gwarantuję wam, że inaczej spojrzycie na Neapol po przeczytaniu tej książki.

 

To nie tylko reportaż.

Gomorra to zdecydowanie coś więcej niż świetnie napisany dokument. Jej publikacja poruszyła opinię publiczną w całych Włoszech. Dzięki niej coś rzeczywiście zaczęło się zmieniać. Bezsilność została przełamana a książka stała się symbolem walki z mafią.

Jest to kolejny wpis z naszego cyklu artykułów: „wtorki z książką podróżniczą”. Co tydzień piszemy o wybranej przez nas książce. Warto zaglądać do nas regularnie. Jeżeli przegapiliście jakiś wpis to zapraszamy tutaj: „wtorki z książką podróżniczą”.

Znajdujące się w: Książki i inne Tagi: , , , ,
Dziękujemy za wnikliwe przeczytanie wpisu! Jeśli chcesz mieć dostęp do dodatkowych treści, ciekawych zdjęć i konkursów polub nas na facebook'u. Kliknij "lubię to":

Related Posts

Jedna odpowiedź to "Gomorra upiorny przewodnik po Neapolu i okolicach."

  1. Europcar pisze:

    no ciekawe. wlasciwie, to mysle ze warto siegnac po te ksiazke. Z tej prostej przyczyny ze nazwanie faktu ktorego ludzie sie boja ale unikaja, pozwala na pokonanie strachu i zdecydowana walke. rownoczesnie… poznanie struktur mafii, pozwoli silom ktore chca zla skonstruowac wiekszego potwora

© 2018 Wycieczki, podróże, outdoor – blog podróżniczy.. Wszystkie prawa zastrzeżone. XHTML / CSS Valid.
Zaprojektowane za ciężkie pieniądze przez Theme Junkie.