6

Turcja – paszport czy dowód osobisty?

Czy do Turcji można jechać na dowód osobisty? Jeżeli planujesz wakacje w Turcji a nie masz paszportu koniecznie przeczytaj ten artykuł!

Popularny kierunek na wakacyjne wojaże.

Wakacje w Turcji stają się wśród Polaków coraz bardziej popularne. Nie ma w tym nic dziwnego, dobre warunki klimatyczne, dostęp do morza Egejskiego i Śródziemnego – przyciągają rzesze turystów. Unikalne zabytki kultury antycznej (między innymi: Troja, Efez, Hierapolis) i barwna historia Imperium Osmańskiego tylko w tym pomagają. Żeby wakacje w Turcji były udane warto zabezpieczyć wcześniej sprawy organizacyjne.

Czy do Turcji można jechać na dowód osobisty?

Ważny dowód osobisty ma prawie każdy Polak, z paszportem jest już różnie. Niestety bez ważnego paszportu do Turcji jechać nie możemy.  Przybycie na teren kraju za okazaniem ważnego dowodu osobistego nie jest możliwe. Nie ma wyjątków od tej reguły. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty przekroczenia granicy tureckiej.

Czy wiza do Turcji jest wymagana?

Tak, między Polską a Turcją obowiązuje ruch wizowy. Więcej informacji na temat wizy, jej ceny znajdziecie w tym artykule: wiza do Turcji (już wkrótce).

Warto zadbać o swój paszport wcześniej.

Pamiętajcie, że planując wakacje zawsze warto rzucić wcześniej okiem na swój paszport. Niestety czasem zdarzają się niemiłe sytuacje i trzeba rezygnować z już zarezerwowanej wycieczki.

Na koniec nie pozostaje mi nic innego jak życzyć miłych wakacji w Turcji! :)

Znajdujące się w: Porady Tagi: , , , ,
Dziękujemy za wnikliwe przeczytanie wpisu! Jeśli chcesz mieć dostęp do dodatkowych treści, ciekawych zdjęć i konkursów polub nas na facebook'u. Kliknij "lubię to":

Related Posts

6 Odpowiedzi to "Turcja – paszport czy dowód osobisty?"

 1. Ewa pisze:

  W 2008, kiedy Polaków również obowiązywały wizy do Turcji, rejsy z Rodos do Marmaris były zorganizowane w jakiś dziwny sposób. Trzeba było mieć paszport, ale nie kupowało się wizy, a za to płaciło się tzw. taksę wjazdową (wtedy 15 euro, tyle samo, co teraz wiza) – i się płynęło bez pieczątki, bez wklejonej wizy, bez niczego. Nie mam po tamtej wizycie w Turcji żadnego śladu :)

 2. kasia pisze:

  czy sprawa waznosci paszporu min 3 mies od wjazdu dotyczy rowniez wyjazdow zorganizowanych przez biura podrozy? moj paszport konczy waznosc miesiac od daty powrotu.

 3. Nigdy nie byłam w Turcji. Muszę się wybrać. na razie obstawiam jednak Toskanię :)

 4. Zawsze należy sprawdzić wszystkie informacje zwłaszcza kiedy udajemy się do odległego, mniej znanego kraju. Miałam takie wątpliwości kiedy jechałam do Serbii. W drodze uświadomiłam sobie, że przecież to państwo nie jest w Unii a ja mama ze sobą tylko dowód osobisty. Wpadłam w szał. Jednak jak się później okazało, Serbia respektuje przekroczenie granic kraju przy pomocy dowodu. Najadłam się wtedy mnóstwo strachu. Teraz przed każdą podróżą studiuję informację na temat kraju do którego się wybieram

 5. Tomek pisze:

  turcje znam z opowiesci moje siotry ktora tam wyjerzdzala i poznala chlopaka. Kraj ciekawy na odpoczynek, ale nie na pozostanie. ja nie bylem w turcji jeszcze, i na razie szlifuje wiedze na temat gor karkonoszy.

 6. węgry pisze:

  ogólnie nawet jeśli gdzieś nie wymaga się paszportu to tak czy inaczej warto go posiadać. Jest ważny przez 10 lat, nie kosztuje nas za wiele, a może pomóc uniknąć dla nas wielu problemow

© 2018 Wycieczki, podróże, outdoor – blog podróżniczy.. Wszystkie prawa zastrzeżone. XHTML / CSS Valid.
Zaprojektowane za ciężkie pieniądze przez Theme Junkie.