Polska - wycieczki, Porady

Masz max 26 lat? W Intercity masz 26 procent zniżki!

Dobre czasy studenckie kiedyś się kończą a wraz z nimi zniżki na przejazdy pociągami. Głowa do góry, jeśli nie ukończyliście jeszcze 26 roku życia- Intercity przygotowało dla Was fajną ofertę: zniżkę Max 26 pozwalającą zaoszczędzić 26% z ceny biletu.

Dla kogo zniżka?

Dla każdego, kto nie skończył jeszcze 26 lat a nie przysługują mu inne, lepsze zniżki (np.: studencka, szkolna itp.). Pamiętajcie, że posiadając zniżkowy bilet zostaniecie poproszeni o okazanie dokumentu potwierdzającego Waszą datę urodzenia. (Swoją drogą współpasażerowie często robili wielkie oczy, kiedy konduktor prosił mnie o dowód osobisty – dosyć mało osób wie o takiej zniżce.)

Jak i gdzie działa max 26?

Max 26 daje nam zniżkę 26%. Dobra, teraz najważniejsze warunki zniżki:

  • Max 26 obowiązuje w: Euro City (EC), Expres Intercity (EIC), Ekspres (Ex) i Twoich Liniach Kolejowych (TLK) – przeoczyłem jakoś zmianę nazwy z „Tanich” ;).
  • Max 26 obowiązuje tylko na terytorium Polski.
  • Max 26 obowiązuje zarówno w drugiej jak i pierwszej klasie – gratka dla miłośników „luksusu” i darmowej kawy z ciasteczkiem :).
  • Za ewentualną miejscówkę (na kuszetkę i sypialny też) płaci się normalnie.
  • Podczas korzystania z Euro City (EC), Expres Intercity (EIC), Ekspres (Ex) w szczycie przewozowym (obecnie piątek 14: 00 do 20: 00) max 26 nie obowiązuje w 2 klasie. Pierwsza klasa wymienionych pociągów i całe TLK nie ma ograniczeń w szczycie.

Zniżką warto zainteresować się z jeszcze jednego powodu. Z własnego doświadczenia wiem jak zatłoczone potrafią być czasami pociągi TLK jeżdżące na popularnych trasach. Dobrym wyborem okazują się wtedy bilety na pierwszą klasę, naturalnie zawsze z miejscówką. Mamy wtedy gwarancję miejsca siedzącego a bilet jest tańszy o ponad jedną czwartą. Warto sprawdzić takie rozwiązanie.

Max 26 nie zawsze najtańsza.

Zniżka max 26 to dobry sposób na tańsze podróże jednak czasami warto uśmiechnąć się i podpytać pani z okienka kasowego na stacji czy nie ma jakiejś innej, lepszej dla nas zniżki. Na niektórych trasach obowiązuje na przykład nieco korzystniejsza oferta: bilet rewelacyjny.

Korzystajcie ze zniżek, miłej i jak najszybszej 😉 podróży koleją!

Jeśli ktoś z czytelników zauważył, że warunki zniżki się zmieniły to proszę o danie cynku w komentarzach – wiadomo, że z PKP bywa zmienne ;).

Zobacz jeszcze: