O gtb

Udanych podróży, wycieczek i całego 2013 roku!

Jak tradycja nakazuje wypadałoby złożyć życzenia wszelkiej pomyślności w nowym roku 2013 . Tak, więc:

Udanych podróży i wycieczek w 2013 roku! No, co? W końcu to blog o podróżach;). Poza udanymi wycieczkami (oby było ich jak najwięcej) i podróżami (oby wniosły wiele do Waszego życia) chciałbym Wam życzyć, aby rok 2013 okazał się dla Was 365 wspaniale spędzonymi dniami, z których jesteście zadowoleni i wspominacie je z uśmiechem na ustach. Dużo szczęścia i zdrowia!

Tego życzę Wam ja Tomek z grandtourblog’a pozdro 🙂

Życzenie złożone to teraz coś, czym można nacieszyć oczy, czyli pierwszy (no prawie 😉 – patrz na sam koniec wpisu) wschód słońca w nowym 2013 roku zarejestrowany w Nowej Zelandii i wyszperany przeze mnie w ciężkich trudach na YT ;):

Filmik według autorki przedstawia pierwszy wschód słońca 2013 roku nakręcony na górze Mania w Nowej Zelandii. Tradycyjnie przyjmuje się, że pierwszy wschód słońca nowego roku jest widoczny w Nowej Zelandii z innego miejsca (Mt. Hikurangi). Pałkiewicz bodajże (piszę z pamięci) wspomina w książce Pasja Życia, (inną rewelacyjną książkę tego autora opisywałem tutaj: Eldorado: Polowanie na legendę ) o jeszcze innym miejscu, ale nie jestem pewien, jakim (sprawdzę to dopiszę 😉 ). Wszystko to oczywiście jest szyte grubymi nićmi, bo podobno zgodnie z podejściem naukowym odpowiedź na pytanie: „gdzie jest pierwszy wschód słońca 2013” wcale nie jest prosta i oczywista, ale takie dywagacje zostawmy teoretykom. Ważne żeby rok 2013 był dla nas wszystkich wspaniały!:).

Zobacz jeszcze: